Health

Okulista dziecięcy: czym się zajmują?

Szybkie leczenie jest konieczne, aby odzyskać i utrzymać zdrowy wzrok, jeśli oczy Twojego dziecka nie rozwijają się prawidłowo. Ewentualna potrzeba konsultacji okulista dzieciecy Warszawa.

Ci lekarze i pielęgniarki są dobrze zorientowani w diagnozowaniu i leczeniu problemów z oczami u dzieci. Wszyscy okuliści mają przeszkolenie z zakresu pediatrii, ale okulista dzieciecy Warszawa posiada specjalistyczne wykształcenie i doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu powszechnych problemów oczu u dzieci.

Czym dokładnie zajmuje się okulista dziecięcy?

Optometryści i okuliści badają oczy, oceniają wzrok iw razie potrzeby przepisują soczewki korekcyjne dla dzieci. Optometrysta może przepisać leki na niektóre choroby oczu, nawet jeśli nie jest lekarzem. Okuliści to lekarze specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób i urazów oczu, w tym chirurgii, jeśli jest to wymagane.

Podczas choroby małe dzieci mogą nie mieć umiejętności językowych niezbędnych do wyjaśnienia swojego stanu lekarzom lub udzielenia odpowiedzi na ich pytania. Pediatrzy okuliści są ekspertami w leczeniu dzieci w sposób, który sprawia, że ​​czują się komfortowo i współpracują. Sprzęt jest dobrany rozmiarowo do dzieci, a testy są modyfikowane w zależności od wieku i stopnia rozwoju dziecka.

Instrukcja i nauka

Okuliści dziecięcy często rozpoczynają naukę w akredytowanej szkole medycznej przed ukończeniem dalszego szkolenia stypendialnego okulistyki. Następnie kończą zaawansowane kursy z okulistyki dziecięcej. Poniżej znajduje się zestawienie tego, czego możesz się spodziewać przez 13 lat nauki:

  • Wykształcenie medyczne na poziomie college’u (cztery lata)
  • Staż trwający rok
  • Rezydencja w okulistyce (trzy lata)
  • Stypendium z okulistyki dziecięcej (co najmniej rok)

Jakie schorzenia leczy okulista dziecięcy?

Okuliści pediatryczni leczą chore lub uszkodzone oczy u dzieci. Zapewniają rutynową opiekę dzieciom z problemami oczu, w tym spowodowanymi młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów lub cukrzycą typu 1. Na przykład zaćma, w której normalnie przezroczysta soczewka oka staje się zaciemniona z powodu starzenia się, jest częstą dolegliwością diagnozowaną i leczoną przez okulistów. Mogą rozpocząć się w dowolnym momencie w dzieciństwie, nawet przed urodzeniem. Okulista dzieciecy Warszawa powinien często badać oczy dziecka, nawet jeśli mała zaćma nie wymaga leczenia. W niektórych przypadkach zaćma może upośledzać wzrok. W razie potrzeby okulista dziecięcy może usunąć je chirurgicznie.

Około 4% dzieci w wieku poniżej sześciu lat cierpi na zeza, chorobę, która powoduje, że oczy skierowane są w przeciwnych kierunkach zamiast współpracować. Jedno oko może patrzeć na zewnątrz, do wewnątrz, w dół lub w górę, podczas gdy drugie ma tendencję do wędrowania po całym miejscu. Okulista dzieciecy Warszawa może dobrze leczyć zeza dziecięcego, aby później nie zaszkodził wzrokowi dziecka.

“Leniwe oko” (niedowidzenie) (leniwe oko)

Dzieci ze zezem lub zaćmą dziecięcą mogą rozwinąć niedowidzenie. Twoje dziecko może mieć problemy ze wzrokiem w jednym lub obu oczach, jeśli nastąpi przerwa w komunikacji między mózgiem a oczami. Niezdiagnozowana krótkowzroczność u dzieci jest główną przyczyną niedowidzenia. Jeśli jedno z ich oczu jest znacznie lepsze od drugiego, ich mózg może przestać wykorzystywać słabsze oko.

An okulista dzieciecy Warszawa stara się leczyć przyczynę problemu. Mogą sugerować użycie plastra na rozwiniętym oku lub kroplach do oczu. Z tego powodu mózg zaczyna coraz bardziej polegać na słabszym oku, co może zatrzymać lub przynajmniej znacznie spowolnić postęp utraty wzroku.

Zablokowanie kanalika łzowego

To norma dla noworodków, które dopiero co przychodzą na świat. Rozwija się, gdy kanaliki łzowe Twojego dziecka nie otwierają się prawidłowo. Kanały łzowe są prawie zawsze czyste między szóstym a dwunastym miesiącem życia. Jeśli nie są jeszcze otwarte, okulista dzieciecy Warszawa może wykonać w tym celu prostą procedurę.

Argumenty przemawiające za pójściem z dzieckiem do okulisty

Pediatra lub lekarz rodzinny Twojego dziecka oceni jego wzrok podczas regularnych badań kontrolnych. Jeśli Ty lub oni zauważycie coś niezwykłego w oczach Twojego dziecka, mogą zasugerować wizytę u okulisty dzieciecy Warszawa. Oznaki, że dziecko może mieć problem z oczami, obejmują:

  • Wrażliwość na światło mrużące lub błądzące oczy,
  • zaczerwienienie, uporczywa ropa lub strup
  • mokre oczy
  • częste swędzenie
  • Ze zmrużonymi oczami odwracają głowę, żeby zerknąć.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button